Europos tiesioginės prekybos rinka viršijo 14 mlrd. eurų
Pradžia » Europos tiesioginės prekybos rinka viršijo 14 mlrd. eurų

Europos tiesioginės prekybos asociacijų federacija (FEDSA) paskelbė naujausius duomenimis, kurie rodo, jog tiesioginė prekyba Europoje ir globalios ekonominės krizės metu išlaikė tvirtas pozicijas. 2009 metais visos Europos tiesioginės prekybos pardavimų apimtys, įskaitant ne ES šalis, siekė 14,2 milijardų eurų, o ES šalių pardavimai – 10,7 milijardo eurų, tai yra 19% pasaulinės tiesioginės prekybos apyvartos. Didžiausios tiesioginė prekybos rinkos Europoje, tai Vokietija (2,7 mlrd. €), Italija (2,4 mlrd. €), Rusija (2,3 mlrd. €), Prancūzija (1,7 mlrd. €) ir Jungtinė Karalystė (1 mlrd. €). Atsižvelgiant į šalies dydį, tiesioginė prekyba taip pat yra ypač populiari Skandinavijoje.

Didžiausią pardavimų dalį sudarė kosmetikos ir asmens priežiūros reikmenys (36% visų pardavimų), namų ūkio reikmenys (27%), sveikatingumo produktai (11%), drabužiai ir aksesuarai (7%) ir kita (19%).

ES vidurkis rodo, kad maždaug du trečdaliai tiesioginės prekybos apyvartos pasiekiama per asmuo-asmeniui pardavimus ir 1/3 per grupinius pardavimus.

Virš 4 milijonų žmonių šiuo metu užsiima tiesiogine prekyba ES šalyse, kai tuo tarpu ES nepriklausančiose Europos šayse – daugiau nei 7 mln.
ES beveik 80% pardavėjai yra moterys bei daugiau nei 3 iš 5 yra savarankiškai dirbantys asmenys. Vidutinė tiesioginio pardavėjo metinė apyvarta ES yra 2 640 €, t.y. 220 eurų per mėnesį.


© 2011-2018 Lithuanian Direct Selling Association. All rights reserved.