Kaip pasirinkti kompaniją?
Pradžia » Verslo galimybės » Kaip pasirinkti kompaniją?

Prieš pasirenkant tiesioginės prekybos bendrovę (organizaciją) yra labai svarbu turėti atsakymus į šiuos svarbius klausimus:

Kokių reikia pradinių investicijų?
Rimtose ir teisėtose tiesioginės prekybos organizacijose pradinės investicijos yra pakankamai mažos lėšos, pavyzdžiui už demonstracinį prekių rinkinį, nes bendrovės siekia, kad tapti pardavėju būtų paprasta ir pigu. Organizacijos nori, kad lengva ir nebrangi naujų pardavėjų. Būkite itin atidūs dėl organizacijų kur verslo pradėjimo sąnaudos yra didelės, nes tai gali būti sukčiai, ar piramidinė schema, o ne teisėtos tiesioginės prekybos galimybės.

Ar galite grąžinti neparduotus gaminius?
Teisėta tiesioginės prekybos bendrovė turės neparduotų gaminių sugrąžinimo tvarką. Pavyzdžiui, būtina Lietuvos tiesioginės prekybos asociacijos narystės sąlyga, tai kad nariai turėtų prekių atpirkimo tvarką. Tai reiškia, kad jei pardavėjai palieka verslą, narys turi išpirkti neparduotus, tačiau tinkamus pardavimui gaminius, įsigytus per pastaruosius 12 mėnesių ir už juos sumokėti ne mažiau kaip 90 procentų mokėtos sumos.

Būkite atsargūs dėl pasiūlymų, kur reikalaujama pirkti didelius negrąžinamų produktų kiekius kaip prisijungimo sąlyga. Gerbiamos tiesioginės prekybos organizacijos tikrai neturi tokių reikalavimų.

Dauguma tiesioginės prekybos organizacijų nerekomenduoja pardavėjams kaupti gaminių atsargų ir sudaro visas sąlygas, jog būtų paprasta ir patogu pardavėjams gauti produktus jau vykdant savo klientų užsakymus.

Ar bendrovės gaminiai parduodami vartotojams?
Uždarbis iš pardavimų, o ne iš įdarbinimo, yra būtina teisėto verslo sąlyga. Tiesioginė prekyba kaip ir kiti mažmeninės prekybos būdai priklauso nuo gaminių vartotojams pardavimo, kas reikalauja kokybiškų gaminių konkurencingomis kainomis. Būkite atsargūs dėl bet kokio verslo, kuris tvirtina, kad galite būti praturtėti tik naudojant jų produktus ar tik į verslą pritraukiant naujų žmonių.

Taip pat Jūs asmeniškai turėtumėte tikėti parduodamais produktais.

Kokius mokymus įmonė siūlo?
Save gerbianti tiesioginės prekybos organizacija investuoja į savo pardavėjų mokymą ir padės jums pradėti verslą. Tai geriausia Jūsų garantija būti gerai pasirengus padaryti viską teisingai ir sėkmingai.

Kokia yra kompensacijų, atlygio struktūra?
Labai svarbu išsiaiškinti viską apie premijas, pelną, komisinius bei Jūsų atsakomybą, ir būti tikram, kad Jūs viską aiškiai suprantate.

Ignoruokite neįprastai didelio ar garantuoto pelno pažadus. Lengva susižavėti didelių pajamų pažadais, ypač jei sakoma, kad pajamos lengvai pasiekiamos ar garantuotos. Laba dažnai įvairūs sukčiai bando pasinaudoti žmonių pažeidžiamumu, kuomet jie yra tokioje situacijoje, kai jiems pinigų reikia greitai. Svarbu prisiminti, kad kaip ir bet kokiame versle uždirbti reikšmingas pinigų sumas reikia laiko ir pastangų plėtojant verslą.

Laikas skiriamas tiesioginei prekybai gali labai skirtis. Jis turi būti grindžiamas Jūsų tikslais ir laiku, kurį esate pasiruošę skirti savo tiesioginio pardavimo veiklai. Tai gali būti pakankamai trumpas laiko tarpas, siekiant papildomai užsidirbti, tačiau jei jūsų tikslas yra gyventi vien tik iš tiesioginės prekybos pajamų, reikia turėti omenyje, kad tai gali užtrukti šiek tiek laiko, kol galėsite mesti savo įprastą darbą.

Kokia yra bendrovės garantijų, gaminių grąžinimo politika?
Tai ypatingai svarbu bus Jūsų klientams, todėl įsitikinkite, kad esate susipažinę ir suprantate taikomą tvarką. Jūs turite matyti tą tvarką kaip teisingą ir pagrįstą.

Kas atsitiks, jei jūs nuspręsite palikti organizaciją?
Jums neturėtų būti keliami jokie sunkumai ar taikomos nuobaudos, norint pasitraukti iš šio verslo. Bendrovė turėtų leisti nepriklausomiems pardavėjams sugrąžinti tinkamas pardavimui prekes pagrįstomis komercinėmis sąlygomis.

Ar bendrovė yra tiesioginės prekybos asociacijos nariu?
Įsitikinkite ar bendrovė prie kurios svarstote prisijungti yra tiesioginės prekybos asociacijos narė bent jau kažkurioje šalyje. Tai įrodymas, kad verslo galimybė su šia bendrove yra teisėta ir kad bendrovė yra įsipareigojusi laikytis Etikos kodekso, kuriam taikomas eksteritorialumo principas.


© 2011-2017 Lithuanian Direct Selling Association. All rights reserved.