Vertinate savarankiškumą ir nepriklausomumą, mėgstate lankstų grafiką ir galvojate apie papildomų pajamų ar savo verslo galimybes, jums gali būti verta pasvarstyti apie pajamas iš tiesioginės prekybos. Svarbu prisiminti, kad tiesioginė prekyba nėra taip vadinamos lengvos pajamos ir niekas netampa turtingu per vieną dieną. Vis dėlto žmonėms, kurie nusistato realius tikslus ir mėgsta lankstumą, savarankiškumą, tiesioginė prekyba suteikia puikias galimybes užsidirbti, kurios apribotos tik jų pastangomis.

Kai kuriems tiesioginė prekyba, tai kelių valandų per savaitę veikla siekiant papildomai uždirbti arba tiesiog produktų ir paslaugų pirkimas asmeniniam ir šeimos naudojimui su tam tikra nuolaida. Kitiems, tai kasdieninė veikla, siekis sukurti savo pardavėjų tinklą bei jį tinkamai apmokyti ir paruošti sėkmingai plėtoti šį verslą.

Kiekvienas iš šių scenarijų yra galimas, dažnai pasitaikantis ir kiekvienas reikalauja labai skirtingo lygio įsitraukimo ir įsipareigojimo, bet juos sieka bendras dalykas siekiant sėkmės, tai poreikis nuo pat pradžių nusistatyti norimus tikslus bei turėti ir plėtoti įgyvendinamą veiklos planą. Svarbu atminti, kad pardavėjai, kurie uždirba dideles pajamas, paprastai jau turi didelį įdirbį ir ne vienus metus siekė savo sėkmės. Jie sukūrė savo verslo supratimą ir labai tikėtina, kad sukūrė ir apmokė savo pardavėjų tinklą, kas leido laikui bėgant nuosekliai augti jų verslui.

Apie verslo galimybes iš dalies galima spręsti pagal tai, kad beveik kiekviena įprastoje universalinėje parduotuvėje ar prekybos centre parduodamų prekių kategorija yra prieinama ir tiesioginės prekybos būdu, tai:

 • Asmeninės prekės – kosmetika, kvepalai, odos priežiūros priemonės, juvelyriniai dirbiniai, drabužiai.
 • Sveikatingumo produktai – maisto papildai, svorio reguliavimo produktai, aromaterapija.
 • Buities prekės – virtuvės įranga, namų apyvokos reikmenys, elektros prietaisai, valymo priemonės.
 • Šeimos prekės – knygos, žaislai, žaidimai, audio vizualiniai produktai.
 • Paslaugos – telekomunikacijos ir kt.

Nors ir kiti būdai kaip pavyzdžiui užsakymas paštu ar internetas taip pat siūlo galimybę patogiai apsipirkti iš namų, tačiau tiesioginės prekybos bendrovės turi unikalų privalumą, tai galimybę suteikti klientams galimybę pasikalbėti su kuo nors, kuris atstovauja bendrovę ir ne tik žino viską apie siūlomus produktus, bet labai dažnai pats naudoja tuos produktus.

Asmeninio vartojimo produktams yra ypač aktualu, kad tiesioginė prekyba leidžia pabandyti ir išbandyti produktą. Tas pats pasakytina ir apie knygas, ar naujoviškus namų apyvokos daiktus, kurie dar gali būti neprieinami mažmeninės prekybos parduotuvėse.

Asmeninė rekomendacija iš patenkinto kliento yra reikšmingas patvirtinimas apie produkto kokybę, tuo tarpu tiesioginės prekybos suteikiamos galimybės pamatyti, paliesti, ar net išbandyti produktą prieš jį perkant bei patogus pristatymas į namus yra papildomi privalumai vartotojui.

Tiesiogine prekyba dėl jos lankstumo verčiasi labai įvairių kategorijų žmonės ir visi jie turi galimybę būti sėkmingu tiesioginiu pardavėju, tai gali būti:

 • Vyrai ir moterys, kurie nori papildyti savo ar savo šeimos pajamas;
 • Mamos ir kiti globėjai, kurie nori rasti lanksčią ir vertingą uždarbio galimybę, kuri dera su jų šeimos įsipareigojimais;
 • Ambicingi žmonės, kurie ieško galimybės patys susikurti savo sėkmę, kai atlygis priklauso tik nuo pastangų ir gebėjimų;
 • Žmonės, kurie išėjo į ankstyvią pensiją, bet negali atsispirti galimybei sukurti naują verslą bei siekia aktyviai dalyvauti socialiniame gyvenime;
 • Žmonės su negalia, kuriems sunku susirasti įprastą darbą ir kurie jie nori patys kontroliuoti savo darbinę veiklą;
 • Tie, kurie mato tiesioginę prekybą kaip puikią galimybę uždirbti tam tikram konkrečiam tikslui, pavyzdžiui labdarai;
 • Ir kiti.

Taigi, jei svarstote galimybę tapti tiesioginiu pardavėju jums pirmiausia reikia nusistatyti savo tikslus ir atsižvelgiant į šiuos konkrečius tikslus įvertinti visas turimas galimybes.