Esu Erika Stankevičiūtė, nepriklausoma Mary Kay pardavimų direktorė. Jau 6 metai kaip esu grožio konsultantė, o balandžio 1d. bus 4 metai, kaip esu savo verslo grupės vadovė. Įdomus faktas, kad Mary Kay kompanijoje esu pati jauniausia direktorė Lietuvoje! Šiuo metu man 25 – eri.  Tad, nuo ko viskas prasidėjo?

Puikiai atsimenu, kai dar mokyklos laikais svajojau apie tokį darbą, kuriame savo laiką galėčiau planuoti pati, būčiau nepriklausoma ir laisva bei turėčiau galimybę kurti ir įgyvendinti savo idėjas. Žinoma, norėjosi moteriškos veiklos, tačiau pasirinkimų tuo metu dar neturėjau.   Šios minties vedina pasirinkau verslo vadybos ir analitikos studijas ISM universitete tikėdamasi rasti tą veiklą ir įgyti vadybos žinių. Pradėjus studijuoti, poros mėnesių laikotarpyje gavau pakvietimą pasigražinti pas grožio konsultantę kartu su kurso drauge. Atvykus, supratau, kad tai yra ta vieta, kurioje aš noriu dirbti! Labiausiai sužavėjo, kad galiu dirbti lanksčiu grafiku, iš bet kur, pati galiu planuotis savo laiką, yra didelės augimo galimybės, nėra lubų ir galima realizuoti save iš skirtingų pusių. Čia galiu būti ir grožio konsultantė, patarėja, pardavėja, savo verslo grupės vadovė, lektorė, reklamos specialistė, įtakos formuotoja, renginių organizatorė ir pan. Geriausia dalis – produkto kurti nereikia, produktas jau sukurtas. Pagrindinė užduotis yra išmokti produktą realizuoti.Dirbant tiesioginių pardavimų sferoje pati svarbiausia užduotis yra nuolat turėti sekantį tikslą, kur nori nueiti. Jeigu tikslo nėra – tavo verslas neauga arba silpnėja. Tokių  nesėkmių buvo ir man, tačiau svarbu atpažinti tą lūžio tašką, kuris padės pakelti verslą aukštyn. Mano atveju, vienas iš lūžio taškų buvo apsisprendimas kokio darbo aš noriu baigusi studijas: ar toliau dirbti Mary Kay ir stabiliai uždirbti, ar ieškoti kitos veiklos savo realizacijai. Galutinį sprendimą lėmė tikrai didelė meilė šiai veiklai ir vizija kur aš noriu nueiti, kokią komandą turėti, kokį statusą pasiekti ir kokias pajamas uždirbti. Antras lūžio taškas įvyko tada, kai supratau, kad niekas kitas nėra kaltas, kad tavo verslas neauga.

Viskas priklauso nuo įdėto darbo, laiko, jėgų, pastangų, žinių ir profesionalumo. Visada vadovaujuosi principu, kiek atiduodi savęs žmonėms, vienokia ar kitokia forma tai sugrįš. Jeigu norite būti sėkminga tiesioginių pardavimų versle – turite nuolatos tobulėti, mokytis, ieškoti atsakymų, kaip įvykdyti konkrečius savo tikslus ir NEPASIDUOTI!

Raktas į sėkmę yra nuoseklumas, fokusas ir darymas tol, kol pavyks. Jeigu norite pakelti savo verslą į viršų, labai svarbu išmokti dirbti su savimi ir stiprėti kaip asmenybė. Kuo labiau tobulėjame, tuo daugiau mūsų verslas auga.

Esu be galo sau dėkinga, kad pasirinkau dirbti būtent tiesioginių pardavimų versle. Per visą šį laiką stipriai užaugau, daug labiau pasitikiu savimi, savo sugebėjimais, nebeturiu scenos baimės, drąsiai galiu užkalbinti žmones gatvėje ir nebebijau frazės: “o ką žmonės pasakys?”. Renkuosi save, savo tikslus, ambicijas ir esu užtikrinta, kad tai ką sugalvosiu, tą ir padarysiu. Dirbdama šioje srityje išmokau lyderystės, paskaitų vedimo meno, pardavimų įgūdžių, disciplinos, laiko organizavimo ir daug kitų atsakomybių. O pati geriausia dalis – tai moteriškas verslas, kuriame drąsiai galima viską suderinti, galima dirbti tiek online, tiek gyvai, laisvai planuoti savo laiką, derinti asmeninį gyvenimą ir darbą. Kaip pati kompanijos įkūrėja Mary Kay Ash sakė “Pirmiausia tikėjimas, tada šeima ir tik tada karjera”. Šalutinis reiškinys – darbas tampa tavo gyvenimo dalimi, aistra ir niekada nebūna nuobodu. Tad pirmiausia linkiu patikėti savimi, nebijoti ir naujoms galimybėms pasakyti TAIP! Galiu garantuoti, kad  mes čia išmokstame džiaugtis gyvenimu 🙂