LTPA Komentarų: 0

Lietuvos tiesioginės prekybos asociacijos (LTPA) įmonės narės gerbia ir laikosi visų valstybinių institucijų nurodymų ir rekomendacijų, susijusių su nacionalinio karantino režimu kovojant su COVID-19 pandemija. LTPA nariams tiek šiame sektoriuje dirbančių žmonių, tiek vartotojų apsauga yra svarbiausias prioritetas.

Situacija susiklosčiusi dėl COVID-19 pandemijos yra milžiniškas įprastinės žmonių ir verslo kasdienybės sutrikdymas, sukeliantis didelę įtampą visiems. Tai taip pat laikas, kai, deja, kai kurie nesąžiningi asmenys gali naudotis situacija, vykdydami nesąžiningą ir neteisėtą veiklą. Mes esame įsitikinę, kad šiuo laikotarpiu gyvybiškai svarbu apsaugoti vartotojus nuo bet kokios neetiškos ir neteisėtos komercinės praktikos, kuria gali būti siekiama išnaudoti vartotojų nerimą dėl COVID-19 grėsmės ir iš to gauti naudos, pavyzdžiui, naudojant nepagrįstus sveikatinimo teiginius, suteikiant produktams neegzistuojančias gydomąsias ar apsaugos nuo šios pandemijos savybes. Tokia praktika yra visiškai nepriimtina.

LTPA įmonės narės ir jų nepriklausomi pardavėjai-konsultantai yra įsipareigoję laikytis aukštų etikos standartų, nustatytų LTPA Etikos kodekse. LTPA Etikos kodeksas apsaugo vartotojus ir nepriklausomus partnerius ir nedviprasmiškai draudžia melagingus ar klaidinančius teiginius apie produktus, kuriuos teikia LTPA įmonės narės ir jų pardavėjai. Be to, Pasaulinio tiesioginės prekybos asociacijų federacija (WFDSA) ir LTPA išleido papildomas rekomendacijas savo nariams, siekiant sustiprinti priemones, kurios užtikrintų, kad šiuo COVID-19 pandemijos metu įmonės ir jų nepriklausomi pardavėjai-konsultantai teiktų itin tikslią ir tik teisės aktų leidžiamą informaciją apie gaminius ir jų savybes.

LTPA visiškai netoleruos bet kokios neetiškos praktikos, siekiančios išnaudoti visuomenės nerimą dėl COVID-19. Visus skundus, susijusius su galima neetiška veikla, LTPA itin atidžiai išnagrinės LTPA Etikos kodekse nustatyta tvarka, taikydama aukščiausią prioritetą.

Tuo pat metu reiškiame savo empatiją ir solidarumą su visais, kuriuos palietė COVID-19 pandemija, taip pat su visais, kurie kovoja su šiuo pavojingu virusu ir daro viską, kad jį sustabdytų bei sušvelnintų jo žalą visuomenei ir valstybės ekonomikai.