pardavimai-isaugo
LTPA Komentarų: 0

Lietuvos tiesioginės prekybos asociacijos (LTPA) narių mažmeniniai pardavimai praėjusiais metais išlaikė spartaus augimo tempą ir per metus išaugo 6,2 proc. iki 34,7 mln. eurų be PVM. Tai didžiausias augimas per pastaruosius 4 metus.

Tuo tarpu asmenų, bendradarbiaujančių su tiesioginės prekybos įmonėmis, skaičius padidėjo daugiau nei 3 proc. ir viršijo 46 tūkst. Lietuvos gyventojų.

„Tokį spartų tiesioginės prekybos rinkos augimą lėmė gerėjanti ekonominė situacija šalyje, augantis vartojimas. Tiesioginė prekyba išties patraukli vartotojui, nes galima ne tik įsigyti aukštos kokybės išskirtinių produktų, kuriais nėra prekiaujama parduotuvėse, tačiau, prieš juos įsigyjant, išbandyti, gauti asmeninę konsultaciją ir pagalbą iš pardavėjo. Asmeninės rekomendacijos tampa ypač svarbios šiais informacijos gausos laikais“,– komentuoja LTPA direktorius ir generalinis sekretorius Baltijos šalims Gintautas Zaleckas.

Anot jo, augantis asmenų, bendradarbiaujančių su tiesioginės prekybos įmonėmis, skaičius rodo didėjantį gyventojų norą ne tik gauti papildomų pajamų, bet ir imtis savo verslo. Tiesioginė prekyba leidžia paprastiems žmonėms išbandyti save pardavėjo ir verslininko vaidmenyje, neprisiimant didelės rizikos ir kaštų. Tuo tarpu technologijų ir socialinių medijų plėtra atveria netgi globalaus verslo plėtros galimybes.

Lyginant Baltijos šalis, 2017 metais tiesioginės prekybos apimtys Latvijoje augo – 4,5 proc., tuo tarpu Estijoje – 3,5 proc. ir siekė atitinkamai 24,6 mln. ir 24,7 mln. eurų. Tiesioginių pardavėjų skaičius Latvijoje  išaugo daugiau nei 2 proc. ir siekė 35 tūkst., o Estijoje išaugo daugiau nei 1,5 proc. ir viršijo 29 tūkst. gyventojų.

Skaičiai ir faktai:  

Baltijos šalių tiesioginės prekybos asociacijų narių verslo apimtys 2017 metais viršijo 84 mln. eurų, tuo tarpu tiesioginių pardavėjų skaičius viršijo 110 tūkst. gyventojų.

Europos tiesioginės prekybos asociacijos-Seldia (Seldia) duomenimis, 2016 m. tiesioginės prekybos apimtys (be PVM) ES šalyse sudarė daugiau nei 29,1 milijardų eurų, o tiesioginės prekybos bendrovės suteikė papildomo uždarbio galimybę daugiau kaip 6,6 mln. žmonių.

Pasaulio tiesioginės prekybos asociacijų federacijos (WFDSA) duomenimis, 2016 m. tiesioginės prekybos apimtys (be PVM) sudarė 182,6 mlrd. USD, o asmenų, bendradarbiaujančių su tiesioginės prekybos įmonėmis, skaičius viršijo 107 mln. žmonių.

Net 85 procentams tiesiogine prekyba užsiimančių žmonių tai papildomos pajamų šaltinis ir daugiau nei 80 proc. šiame versle dalyvaujančių atstovų yra moterys.